KAZIUKO MUGĖ

Su pavasarine atbundančia gamta, su vyturio čirenimu kovo 4 dieną į Žaslių pagrindinę mokyklą atskubėjo Kaziuko mugė.
    Puoselėjant liaudiškas tradicijas, mugė prasidėjo muzikos mokytojos Daivos Vitienės vadovaujamo folkloro ansamblio pasirodymu, pasakojimais apie Kaziuko mugės atsiradimo istoriją. Įdomius pasakojimus keitė smagios lietuvių liaudies dainos ir rateliai. Visi taip plojo, kad net delnai kaito.
    Po to folkloro būrelio kviesliai, sakydami „stebuklingus“  žodžius: „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“, visus pakvietė į mugę.
    Mokiniai labai atsakingai ruošėsi mugei ir tai patvirtino prekių gausa, gražiai ir kruopščiai papuošti prekystaliai. Ir ko tik čia nebuvo: gėlių sodinukų, vaistažolių, uogienės, sūrių, mėsos gaminių, šluotų, papuošalų, servetėlių, dailės darbelių, mezginių, darbelių iš popieriaus, dėžučių, karoliukų, įvairiausių suvenyrų, na ir, žinoma, sausainių „Kaziuko širdis“, „Barankių“  karolių.  Smaližiai galėjo įsigyti skaniausių kulinarinių kepinių. Visus traukė užrašas „Kaziuko kavinukė“, kurioje buvo galima atsigerti arbatos, kavos, giros ar gaiviųjų gėrimų, pasimėgauti įvairiais pyragais,  pyragėliais, kepta duona.
    Prekybininkai nuoširdžiai ir įtaigiai siūlė savo prekes, darė dideles nuolaidas.
    Svečių prigužėjo pilna salė. Visiems buvo linksma ir įdomu: vieni sukosi muzikiniame dešimtokų ratelyje, kiti derėjosi dėl patikusio rankdarbio.
    O lygiai dvyliktą valandą, nuskambėjus trims gongams, muzikos būrelio artistai visus teatro mėgėjus pakvietė į muzikinį spektaklį „Lapė gudragalvė“. Žiūrovų buvo tiek daug, jog visi vos tilpo į „teatriuką“, kurį „pastatė“ ir dekoracijas paruošė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Liutkevičienė. Po spektaklio mugės prekybininkams, artistams, dalyviams talkino Deimantės mama, kuri visus norinčius, pamokė judrių ir įdomių žaidimų. Ir čia netrūko drįsusių išmėginti savo jėgas ir išmonę.
    Niekas iš mugės neišėjo tuščiomis rankomis. Visi  apsipirkę, prisipirkę, pasikeitę, apsimainę, sotūs ir laimingi iš mugės išsinešėme gerą nuotaiką.
    O puikią šventę organizavo direktorė Asta Malakauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Liutkevičienė, tėvų komiteto narė Jūratė Graželienė ir muzikos mokytoja Daiva Vitienė.
    Ačiū direktoriaus pavaduotojui Kęstučiui Kanevičiui, mokyklos darbuotojams:  Jolitai, Editai, Jurgitai, Svetlanai, Danutei, Valdui, Jonui, Petrui, kurie padėjo puošti ir tvarkyti KAZIUKO MUGĖS erdves.
    Pasibaigus mugei, mokykloje dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika. Toks renginys suburia bendruomenę, lavina mokinių kūrybiškumą, meninį – estetinį suvokimą. Žmogaus dvasinis pasaulis neįmanomas be jo tautos  papročių ir tradicijų.

Informaciją pateikė muzikos mokytoja Daiva Vitienė
2015-03-06