PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Tai yra pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas šiaurinio Žemės pusrutulio kampeliuose, o pietiniame Žemės pusrutulyje šią dieną būna rudens lygiadienis.
    Ši diena buvo paminėta ir mūsų mokykloje. Gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojai kovo 23-27 dienomis organizavo įvairius renginius. 1- 10 klasių mokiniai vykdė akciją „Auginkime daržą“- savo klasėse sėjo prieskoninius augalus, vienmetes gėles, vyko pavasarinių- velykinių puokščių paroda, 8- 10 klasių mokiniai rašė ir pristatė referatus „Dirvožemio, vandens, atmosferos užterštumas“, vyko viktorina „Mylim savo žemę“. Kovo 25 dieną mokytojos Virginija Juzukonienė ir Daiva Vitienė vedė integruotą fizikos ir muzikos pamoką „Pavasario kalendorius“, kurios metu septintos klasės mokiniai atliko fizikinius bandymus, sprendė uždavinius, dainavo kalendorines dainas, minė mįsles ir pasakojo liaudies pasakas.
    Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.

Informaciją pateikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Liutkevičienė
2015-04-03