ŽASLIŲ LOPŠELIO – DARŽELIO VAIKŲ VIEŠNAGĖ ŽASLIŲ PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

2015 m. balandžio 22 d. į Žaslių pagrindinės mokyklos biblioteką sugūžėjo Žaslių lopšelio – darželio „Žaliasis klevelis“ vaikučiai, nes joje buvo organizuojamas vyr. auklėtojos Aušros Aleksiūnienės tęstinio edukacinio projekto „Iš knygų aruodo“ baigiamasis renginys. Daugumai darželio vaikų tai buvo pirmoji kelionė į mokyklos biblioteką. Mažuosius darželinukus maloniai pasitiko mokyklos bibliotekininkė Dalia Ramonienė. Ji vaikus supažindino su bibliotekos taisyklėmis, paaiškino, kaip tapti bibliotekos skaitytojais. Vaikams pademonstravo įvairias vaikiškas knygas ir papasakojo, kad kai kuriose iš jų sudėta daug pasakų apie gyvūnėlius, princeses, fėjas, raganas... Bibliotekoje vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką „Kaip gaminama knyga”, kuriame pamatė  kaip gimsta knyga ir koks jos kelias į biblioteką. Ypač vaikus sudomino vaikų enciklopedijos. Vaikai susidomėję kilnojo sunkią 967 puslapių knygą – žodyną. Bibliotekininkė vaikams priminė pagarbaus elgesio su knygelėmis taisykles: imti knygą švariomis rankomis, skaitant nevalgyti, neplėšyti, neglamžyti knygos lapų. Vaikai noriai apžiūrinėjo parodėles bibliotekoje, vartė knygeles, dalijosi įspūdžiais apie namie skaitomas knygas. Vaikus nustebino gražių, spalvingų, didelių ir dar neskaitytų knygų gausa.
    Pasidaliję savo mintimis apie knygas, vaikai maloniai nustebo, mat bibliotekininkė Dalia visiems paruošė dovanų: padovanojo knygą „Lietuviškų pasakų skrynia“ ir paskaitė pasaką  „Supykęs ponas“.
    Vaikai sukritę ant grindų atidžiai klausėsi, kaip jų lopšelio – darželio draugas Džiugas noriai perskaitė ištrauką iš L. Žutautaitės knygos „Ferdinandas ir Pū“ ir visiems priminė vieną tiesą, jog draugus mes turime priimti tokius, kokie jie yra, nes „tikri draugai pakampėm nesimėto“ (taip kalbėjo  katinas Ferdinandas savo draugui Pū).

Vėliau visi dalyvavo ekskursijoje po mokyklą: pabuvojo priešmokyklinio ugdymo klasėje, susitiko su buvusiais lopšelio – darželio draugais, apžiūrėjo mokyklos parodas, nuotraukas, pabėgiojo ilgais mokyklos koridoriais.
    Viešnagės pabaigoje bibliotekininkė Dalia pakvietė vaikus apsilankyti bibliotekoje su tėveliais ir tapti aktyviais skaitytojais. Vaikai  pažadėjo, kad nuo šiol paprašys mamyčių ir tėčių  apsilankyti  mokyklos bibliotekoje, kad mylės ir gerbs knygeles ir su jomis draugaus.
    Turime suprasti, kad  labai svarbi  pirmoji vaiko knyga, nes ji gali nulemti tolesnį vaiko santykį su literatūra. Netinkama knyga arba netikęs jos pateikimas gali vaiką nuo knygos atbaidyti.  O  tinkamai parinkta – gali uždegti meilę knygoms, susidomėjimą spausdintu žodžiu. Anot Andriaus Mamontovo, „Jei žmogus nori gerai gyventi, jis turi skaityti knygas”.
    Renginį  vainikavo graži, tradicinė „Jurginių šventė‘, kurios metu kėlėme žemę, žolę, pasiklausėme piemenėlių raliavimo,  išmokome žaidimų.
    Laimingi, su daina „Siu namo, tpru namo –  toli mūsų nameliai“ , linksmi ir kupini įspūdžių sugrįžome į darželį.
    Edukacinio projekto „Iš knygų aruodo“ dalyvių vardu nuoširdžiai dėkoju Žaslių pagrindinės mokyklos bibliotekininkei Daliai Ramonienei už suorganizuotą šiltą, turiningą ir įdomų renginį bei priešmokyklinio ugdymo klasės mokytojai Audronei Mikulienei už pasidalijimą gerąja patirtimi, ugdant priešmokyklinio amžiaus vaikus.

Informaciją pateikė Kaišiadorių r. Žaslių lopšelio – darželio „Žaliasis klevelis“ vyr. auklėtoja, tęstinio edukacinio projekto „Iš knygų aruodo“ koordinatorė Aušra Aleksiūnienė
2015-04-28