„Tai gražiai skambėjo žodžiai:
Laukas, pieva, kelias upė.
Tai gražiai iš jų išaugo
Vienas žodis: LIETUVA.“
(J. Marcinkevičius)

AŠ DŽIAUGIUOSI, KAD ESU LIETUVIS

Kovo 11–ąją sukanka 25–eri metai, kai buvo pasirašytas nepriklausomos Lietuvos istorijai svarbiausias dokumentas – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, pažymėjęs priespaudos, pažeminimo, kančių, karų epochos pabaigą ir nepriklausomos valstybės pradžią. Mažutei valstybei, neturinčiai demokratinio valdymo patirties, Kovo 11–oji reiškė kur kas daugiau, nei Akto pasirašymą – jai tai buvo nauja pradžia, naujos istorijos kūrimo atspirties taškas, naujas kelias, kuriuo žengti nebuvo lengva, nes laisvė – taip pat išbandymas.
    Nuo pat vasario pradžios mūsų mokyklos mokiniai ruošėsi paminėti Kovo 11–ąją – Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo dieną. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kūrė  „šarmotos“ ir „žydinčios“ Lietuvos žemėlapius, piešė  Lietuvos herbą, Gedimino pilį, Lietuvos vėliavą – savo piešiniais papuošė mokyklą: savo klasę – paroda „Piešiu Lietuvą“, II aukšto fojė – paroda „Lietuvos herbas“, mokyklos bibliotekoje – paroda „Mes mylim Lietuvą“. Vyresniųjų klasių mokiniai su dailės mokytoja Dovile Butėniene „statė“  Lietuvos pilis (mokyklos fojė buvo demonstruojama pilių, pagamintų iš antrinių žaliavų, paroda).
    Kovo 12–ąją visi susirinko į baigiamąjį renginį, skirtą Lietuvai. Muzikos būreliai ,,Dainorėliai“ ir ,,Vokalinis ansamblis“, vadovaujami mokytojos Daivos Vitienės, parodė muzikinė – istorinę programą ,,Aš džiaugiuosi, kad esu lietuvis“, kurioje skambėjo dainos apie Lietuvą, Tėvynę, gimtinę, buvo paminėti Lietuvos istorijos svarbiausi įvykiai, žymios datos, rodomos skaidrės apie Lietuvą. Mokiniai deklamavo eilėraščius.
    Norėtume tikėti, kad Kovo 11–oji Lietuvos žmonėms – tai ne vien raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu ir ilguoju savaitgaliu pažymėta šventė. Nuoširdžiai tikime, kad Kovo 11–osios data visada bus svarbi šventė, primenanti apie laimėtą nepriklausomybę Tėvynei ir iškovotą šviesią ateitį augančioms Lietuvos kartoms…
    Su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena!

Informaciją pateikė priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Audronė  Mikulienė
2015-03-20