RENGINIAI, SKIRTI M. K. ČIURLIONIO 140 - MEČIUI

Rugsėjo 22 d., antradienį, Žaslių pagrindinėje mokykloje vyko  koncertas  "Beauštanti aušrelė",  skirtas M. K. Čiurlionio 140-mečiui paminėti.  Tai buvo trečias baigiamasis koncertas renginių ciklo skirto  M. K. Čiurlioniui.

Projekto metu įvyko 12 įvairių renginių, kurių forma pasirinkta neatsitiktinai. Mokinių darbai „Pasivaikščiojimas po girią", „Kelionė prie jūros",  „Dovana Čiurlioniui",  šešios  atviros muzikos pamokos „Epochų ženklai", „Dovana Čiurlioniui" ir kt. Rašė laiškus M. K. Čiurlioniui. Labiausiai įsiminė 5 klasės mokinio Armino Sakalausko rašytas laiškas:

„Sveikas,  Mikalojau Konstantinai Čiurlioni!
    Esu  apie Tave daug girdėjęs. Esi įžymiausias  Lietuvos kompozitorius. Suprantu, kad muziką  kurti  nėra  lengva. Bet Tu ją  juk kuri iš širdies, kad žmonėms būtų  linksma ir kad jie džiaugtųsi Tavimi, Tavo muzika. Tu tikrai išgarsinai Lietuvą ir tapai žymiausiu Lietuvos kompozitoriumi. Mūsų mokytoja groja labai gražią Tavo sukurtą melodiją,  ji ramina ir  linksmina.
    Pirmadienį  buvo  Tavo gimtadienis. Sveikinu! Visa mokykla surengė apie Tave parodą, ji yra labai įdomi, mačiau Tavo namą, Tavo piešinius, Tavo  nuotraukas. Žinau, kad esi kilęs iš Varėnos, o gyvenai  Druskininkuose, o aš  kilęs iš Kaišiadorių, o gyvenu Stabintiškėse. Man yra 11 metų. Aš esu  Arminas  Sakalauskas. Norėčiau būti panašus į Tave!
    Dar kartą dėkoju Tau už nuostabią muziką ir paveikslus."

Per tokią veiklą galima buvo ne tik plačiau supažindinti su M. K. Čiurlionio biografija, bet leisti ir patiems pajusti, išgyventi to laiko dvasią, bei prisiliesti  prie genijaus kūrybos.

Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti piešinių, kūrybinių darbų parodas, dainuoti, groti, pasakoti, skaityti laiškus ir kt. Per kūrybinį darbą jie pajuto M. K. Čiurlionio kūrybos svarbą, laukimo džiaugsmą; galėdami veikti savarankiškai - pasitikėjimą savimi; patyrė daug įspūdžių dirbdami kartu su draugais.

Mokyklos direktorė Asta Malakauskienė paskutinio koncerto metu pasakė, kad mokytoja Daiva Vitienė yra mokyklos lobis. Tai ji uždegė vaikuose ugnelę menui ir lydėjo mokinius viso ciklo renginių metu.

Informaciją pateikė priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Audronė Mikulienė
2015-10-08