AKCIJA „APIBĖK MOKYKLĄ“

Žaslių pagrindinės mokyklos koridoriuose, stadione, sporto salėse dar tebeskamba praėjusiais mokslo metais vykusios akcijos „Judriosios pertraukos“ aidai, o šį rudenį jau įgyvendiname kitą idėją. Prisijungėme  prie Lietuvos pradinių klasių mokinių akcijos „Apibėk mokyklą“ ir dvi rugsėjo savaites kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką pradinukai su mokytojomis 15 minučių bėga aplink savo mokyklą.
    Šios akcijos tikslas - paskatinti visus vaikus, nepriklausomai nuo jų  fizinių galimybių, daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Tai labai patraukli idėja, kurios įgyvendinimui nereikia ypatingų pastangų, įrangos ar sportinės aprangos. Be to, neprivaloma.
    Akcijos „Apibėk mokyklą" nauda vaikų sveikatai akivaizdi. Daugeliui patinka bėgioti, laukia šių pertraukų, nuolat jas primena ir savo mokytojoms. Pastebėta, kad, pabuvę lauke, vaikai sugrįžta į klases žvalesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Jie tapo draugiškesni, nes turi bendrą tikslą - bėgti.
    Kol mažieji mūsų mokyklos mokiniai džiaugiasi šiuo bendravimo laiku, vyresnieji svarsto, kaip kuo originaliau aprašyti savo mokyklos sveikatos ugdymo veiklas ir jas pristatyti konkursui - akcijai „Sveikatos fiesta 2016“.

Mokytoja Vidutė Kabašinskienė,
2016 m. rugsėjis