ŽASLIŲ PAGRINDINĖJE  MOKYKLOJE -  NETRADICINĖ GAMTOS MOKSLŲ PAMOKA

Žaslių pagrindinės mokyklos mokytojos V. Juzukonienė, V. Petkevičiūtė ir V. Vankevičienė, siekdamos sudominti mokinius gamtamokslinių  tyrimų galimybėmis mokyklos suole, sausio 27 dieną suorganizavo netradicinę gamtos mokslų pamoką, kurią vedė KTU chemijos fakulteto studentai. Svečiai 5 - 10 klasių mokiniams  papasakojo  apie įvairius eksperimentus, atliekamus laboratorijose, kurie trunka gana ilgai - net po kelias valandas, ypač jei tenka dirbti su nuodingomis  medžiagomis. Todėl, norint pasiekti rezultatų, labai svarbu turėti daug kantrybės ir atkaklumo.
    Po teorinės dalies sekė praktiniai darbai. Studentai pademonstravo daug įspūdingų eksperimentų su sausu ledu, putplasčiu, vandenilio peroksidu, kalio permanganatu. Mokiniai stebėjo iš mėgintuvėlio virstančias putas, „kraujuojančias“ rankas, stiklinėje ledėjančią  rožę ir daugybę kitų  neįtikėtinų bandymų Vėliau jaunieji mokslininkai mielai atsakė į dominančius klausimus, kartu su mokiniais atliko dar kelis bandymus, padėkojo mokyklos direktorei A. Malakauskienei  už  įteiktas dovanas ir kvietimą dar kartą apsilankyti mūsų mokykloje.
    Iš smalsumu degančių mokinių akių, iš nenoro skirstytis pasitvirtino tiesa, kad mokiniams patinka iššūkiai, eksperimentai, naujovės.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja Valerija Vankevičienė
2017-01-30