VASARIO 16-OJI

Valstybės dienos atkūrimo dieną paminėjome neįprastai - visos klasės sustojo į Ryto ratą. Istorijos mokytoja Laimutė Pluščauskienė papasakojo apie 1918 metų Vasario 16-osios reikšmę ir svarbą Lietuvai ir mums visiems, mokyklos direktorė ne tik pasveikino visus, bet ir linkėjo prasmingais darbais įsijungti į mokyklos ir Žaslių gyvenimą. Šventės vedėja mokytoja Nijolė Sabonytė paragino aktyviai dalyvauti Žaslių bibliotekos ir mokyklos akcijoje „100 perskaitytų knygų nuo šių metų iki kitų metų Vasario 16-osios“ bei siūlyti idėjas Žaslių miestelio 560-osioms metinėms. O tada nuskambėjo, nuaidėjo visų klasių dainuojamos lietuvių liaudies dainos. Minėjimą skambia dainų pyne baigė mokytojos Daivos Vitienės vadovaujamas mergaičių ansamblis.
    Smagu, kad mokinių rankose pleveno vėliavėlės, džiugu, kad dvi mokytojos Laima ir Nijolė pasidabino tautiniais rūbais. Tai puikus pavyzdys kitiems.

2017-02-15

VASARIO 16-OJI ŽASLIŲ MIESTELYJE

Žasliuose Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pradėjome šv. Mišiomis Šv. Jurgio bažnyčioje. Po jų visi keliavome į bažnyčios slėnį. Susibūrėme ratu ant ežero aplink didelę širdį ir užrašą „Žasliams 560“, pagamintus iš nendrių. Mojuodami vėliavėlėmis giedojome Lietuvos himną. Dainavome lietuvių liaudies dainas, o sušalę galėjo pasivaišinti šilta žolelių arbata. Panorėję žaisti sukosi ratu rogėse, pritvirtintose prie karties. Vakare visi susirinkome Žaslių kultūros centre, kuriame vyko šventinis koncertas. Ten visi stebėjome Žiežmarių liaudiškų šokių kolektyvą „Skaisgija“ bei dainavome su Pakertų moterų ansambliu.

Informaciją pateikė 8 klasės mokinė Simona Jurevičiūtė
2017-02-27