PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRO MUZIKOS GARSAI

Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrai turi šimtmečių istoriją ir tradicijas. Jau XIII a. karius į žygius, kovas, įvairias iškilmes lydėjo pučiamieji (ragai) bei mušamieji instrumentai. Į mūšius su kryžiuočiais lietuviai karius kvietė nacionaliniais muzikos instrumentais - mediniais trimitais.
    O į Žaslių pagrindinę mokyklą, kartu su permainingu, bet maloniai ir ilgai lauktu pavasariu, balandžio 26 d. atžygiavo Kaišiadorių meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras. Jo vadovas Artūras Vrublevskis  pristatė  orkestro veiklą, pagarsino svarbius laimėjimus, istorijos faktus, susijusius su meno mokykla, pasidžiaugė įdomiais įvykusiais bei vyksiančiais koncertais. Svečius pasveikino mokyklos direktorė Asta Malakauskienė. Gražių žodžių apie pučiamųjų orkestrą negailėjo  akordeono skyriaus mokytoja Onutė Kupčiūnienė.
    Po oficialių kalbų „dūdoriai“ dovanojo koncertą Žaslių mokyklos bendruomenei. Pilna salė žiūrovų su didžiuliu susidomėjimu klausėsi netikėtai pasigirdusios akordeono melodijos, gražiausių ir populiariausių muzikinių kūrinių, kuriuos lydėjo gausios ovacijos. O suskambus lietuviškų dainų pynei, žiūrovai „pavirto“ mišriu choru. Pučiamųjų instrumentų orkestro muzikos garsai užbūrė visus... „Diriguoti“ orkestrui, vienas kitą keisdami, pradėjo mūsų mažiausieji mokiniai. O ketvirtokas Andrėjus, kaip tikras dirigentas,  laikydamas batutą ir diriguodamas abiem rankom, privertė orkestrą užgroti fortissimo. Tai buvo nuostabu.....  Koncertas baigėsi maršo užburiančiais muzikos garsais ir nuoširdžiais direktorės padėkos žodžiais.

Informaciją pateikė muzikos mokytoja Daiva Vitienė
2017-05-04