LAPKRIČIO 16-OJI - TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios -  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje.
    Pilietinės iniciatyvos tikslai: išsiaiškinti žodžio „Tolerancija“ reikšmę; aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai žino, prisimena; rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei; paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;  aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius); rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.
    Per pirmąją ilgąją pertrauką aktų salėje šurmuliavo vaikai, nešini įvairiaspalviais plakatais, trykšdami noru pasidalinti savo mintimis apie Toleranciją. Renginio vedėja soc. pedagogė ir pirmokų mokytoja Odilija Juzukonienė labai vaizdžiai ir įdomiai pristatė pranešimą apie Tolerancijos dienos istoriją, šaknis ir prasmingumą. Mokiniai, pradedant nuo mažiausių, demonstravo įvairiaspalvius savo pagamintus plakatus, išsakė mintis apie Toleranciją.
    Ši diena minimą lapkričio 16-ąją, bet mūsų mokykloje ji buvo minima visą savaitę. Mokiniai pamokų metu nagrinėjo  tolerancijos sąvoką, Lietuvos istorijos faktus, susijusius su tolerancija, bei pasaulio įvykius, turėjusius įtakos priešiškumui tarp tautų, rasių, religijų.
    Kadangi šių metų Tolerancijos dienos simbolis - rankytė, mokiniai visaip puošė ir plakatuose pristatė šį simbolį. Diena, nors paminėta labai žaismingai, buvo įdomi ir pamokoma. Kiekvieną pristatymą lydėjo šilti dalyvių plojimai, renginio vedėjos skatinamų laikytis savo išsakytų minčių, pastebėjimų ir linkėjimų.
    Tikimės, kad mokiniai išsineš širdelėse supratimą, kaip svarbu gerbti kito jausmus, nuomonę ir skirtingumą, bei skleisti dienoje išsakytas mintis aplinkiniams.

Informaciją pateikė psichologė Daiva Pašvenskaitė
2017-11-16