LINO KELIAS

Lapkričio penkioliktą dieną mokykloje vyko muzikinė popietė „Lino kelias“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.
    Tą dieną, įvairiais pasakojimais, prisiminimais, liaudies žaidimais ir dainomis, „nusikėlėme“ į mūsų senolių jaunystę, „prisilietėmė“ prie širdžiai brangių daiktų ir prisiminėme stebuklingą augalą - linus. Kartu su mokyklos būrelių „Vokalinis ansamblis“ ir „Dainorėliai“ nariais, kuriems vadovauja mokytoja Daiva, „keliavome lino keliu“: apdainavome visus lino darbus, minėme mįsles, sakėme patarles, sekėme pasakas, demonstravome senuosius ir šiuolaikinius lininius drabužius.
    Renginio metu buvo pristatyta  lino dirbinių paroda, kurią paruošė mokinių tėveliai, seneliai, neformaliojo ugdymo būrelio „Dovanų skrynelė“ mokiniai,  mokytojos Valerija ir Daiva .  Juk lino dirbiniai - siūlai, drobės, lovatiesės iki šiol naudojamos buityje, o linų sėklos - ir maistas, ir vaistas. O, kad tikrai būtume sveiki, visus dalyvius po muzikinės popietės,  mokiniai ir  mokytoja Valerija vaišino  sėmenų arbata ir  sumuštiniais  su linų sėklomis. Buvo labai skanu....
    Šis renginys dalyviams suteikė daug pozityvių emocijų, leido pajausti kaip senove , autentiškumu alsuoja istoriniai daiktai, dainos, ir tai, kad mes, kaip ir tie linai, augame šioje Žemėje.

Informaciją pateikė muzikos mokytoja Daiva Vitienė
2017-11-29