Europos diena Žaslių pagrindinėje mokykloje

Jau ne pirmi metai Žaslių pagrindinės mokyklos PUG auklėtiniai ir 1-4 klasių mokiniai gegužės 9-ą mini Europos dieną. Kuo mums svarbi ši data?
    1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.
    Šiais metais minėdami Europos dieną, nutarėme prisiminti valstybes-Lietuvos kaimynes. Keletas iš jų taip pat neseniai minėjo savo valstybės šimtmetį.
    Per pirmąją pamoką visi susirinkome kartu aktų salėje, kur mokytoja L. Dekienė papasakojo Europos sąjungos istoriją, klausėmės P. Šinkūno ir J. Stanislovaičio dainos „Hello“, kurioje pasisveikinimas skamba 35 kalbomis ir žiūrėjome animacinio filmo „Frozen“ ištrauką, kurioje daina „Let it go“ atliekama visomis ES kalbomis. Tada visi išsiskirstėme į klases, kuriose parengėme pristatymus apie Suomiją, Estiją, Latviją, Lenkiją ir Lietuvą.
    Pirmokai parengė plakatą su įdomybėmis apie Suomiją, antrokai estų animacinio filmuko pagalba mokė pažinti grybus, kartu su ketvirtokais dainavome latvišką lopšinę, trečiokai išvertė ir inscenizavo lenkišką pasakaitę, PUG auklėtiniai visus pamokė žaisti lietuvių liaudies žaidimus. Europos dienos veiklų apibendrinimą mokiniai padarė naudodami mūsų šalių-kaimynių žodžius: „kylla“, „tak“, „meeldis see“, „labi“, o mokyklos kieme ES žvaigždutės ir mėlynas fejerverkas pabaigė šios dienos veiklas.