Budelių piliakalnio tvarkymas

Gražų gegužės penktadienį susirinkome prie Budelių piliakalnio. Čia kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto bataliono kariai, vadovaujami  bataliono vado pulkininko leitenanto Eugenijaus Lastausko ir Žaslių seniūno Mindaugo Nasevičiaus, tvarkė piliakalnį ir jo prieigas. Mes, Žaslių pagrindinės mokyklos mokiniai, atvykome palaikyti karius bei jiems padėkoti. Mūsų padėka - koncertas, kurį surengė mokyklos „Dainorėliai“ su muzikos mokytoja Daiva Vitiene. Mokinukai dainavo, šoko, pasakojo istorijas apie Žaslius, legendas apie Budelių piliakalnį. Karių reakcija ir plojimai buvo audringi!
    Renginyje dalyvavo ir kariams dėkojo Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaicekauskas. Budelių piliakalnio istoriją visiems papasakojo Aurelijus Balčiūnas, istorikas,  Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkas.
    Susitikimas prie Budelių  piliakalnio paliko įspūdį visiems. Šis renginys skirtas piliakalnio istorijos viešinimui, jaunosios kartos dominimui gimtuoju kraštu, jo papročiais, pilietiniam ugdymui, taip pat piliakalnio teritorijos tvarkymui, kuris yra jau tradicinis. Mokyklos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto bataliono kariams ir jų vadui pulkininkui  leitenantui Eugenijui Lastauskui  bei Žaslių seniūnui Mindaugui Nasevičiui už galimybę grožėtis ir pažinti gimtąsias mūsų apylinkes.
    Reportažą apie renginį galima pažiūrėti www.lrt.lt mediatekoje „Panorama" 2018-05-19.

Informaciją pateikė mokyklos direktorė
Asta Malakauskienė