MES TURISTAI, MES TURISTAI, MES ŽASLIAI !!!

Rugsėjo 27 diena - turizmo diena. Taip jau gražiai sutapo, kad šios dienos išvakarėse neformaliojo švietimo grupė su savo mokytojomis Birute Mučinskiene ir Jūrate Lakštauskiene išsiruošė pėstute į žygį po Žaslių apylinkes. Norėdamas patirti atradimo džiaugsmą nebūtinai turi toli eiti ar važiuoti, nebūtinai turi skristi į kitą šalį ar žemyną. Keliavimo džiaugsmas čia pat - taip gausiai užderėję ir nerūgštūs laukiniai obuoliai, džiunglės per Dumsio upelį, perėjimas per geležinkelio bėgius ir mokytojos papasakota istorija apie traukinių katastrofą 1975 m. Žaslių geležinkelio stotyje, jaukiai uždegamos žvakutės ir vaikiška ramybės minutė.

Toliau mus kelias veda link kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškės - Rožinio slėpinių parko, pakeliui sustojame poilsio prie medinio kryžiaus, kuris žymi kardinolo V.Sladkevičiaus gimtinę. Atgal pasukame kita ežero puse - drąsiausi nusiauna batus ir brenda per Guronių upelį, įtekantį į Žaslių ežerą, visai nešalta, bet užtat kiek smagumo!!! Per laukus vingiuoja keliukas, eidami kalbamės, kad čia prabėga ir bėgikai, kai vasarą vyksta tradicinis bėgimas aplink Žaslių ežerą. Jau beveik matosi pirmieji Žaslių miestelio namai, o štai dar vienas netikėtas siuprizas -aptvaras su alpakomis ir dėmėtaisiais elniais, kiek džiaugsmo! Gyvūnai drąsūs, mielai ateina arti, kiekvienas vaikas nori paglostyti, žolės kuokštelį paduoti. Na štai dar kilometras ir žingsniuojame Nauježerio gatve, kai kurie mokiniai jau pasuka į savo gatveles, į savo namus gerti šiltos arbatos ar valgyti sriubos, juk dabar nuėjus apie 10 km viskas bus skanu...

Žaslių ežeras nerimsta, kyla bangos, jos putoja, kartais net jūroje nebūna tokių bangų, o mes grįžę į mokyklą jaukiai apkabiname šiltos arbatos puodelį. Puiki popietė, praturtinusi ir mokinius, ir mus, mokytojas.

Mūsų linkėjimas - pažink gimtąjį kraštą !

5 ir 6 klasių auklėtojos, neformaliojo švietimo mokytojos Jūratė Lakštauskienė ir Birutė Mučinskienė