Senieji amatai atgyja

Mūsų mokykla kartu su Trakų, Elektrėnų, Varėnos ir Vilniaus rajono savivaldybių 7 mokyklomis dalyvauja Neformalaus švietimo centro projekte „Gyva pažintis su kultūrine edukacija“. Šio projekto metu mokiniai susipažins su keliais amatais ir patys kurs pasirinkto amato edukaciją. Mūsų laukia keli nuostabūs susitikimai - užsiėmimai. Štai pirmasis jau įvyko.

Spalio 15 dieną mokykloje lankėsi Miglė Dalgedaitė-Lučiūnė iš Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos. Ji pravedė naminės ruginės duonelės kepimo pamokėlę. Kol duonelė kepė, amatininkė supažindino su rugio keliu nuo žemės iki stalo, parodė filmuotą medžiagą apie tai, kaip ruošiama duona - kaip raugiama, minkoma, formuojami kepalai, kaip ant lyžės pašaunama į krosnį, kaip kūrenama krosnis ir  paruošiami namai duonos kepimui, kaip ramiai reikia elgtis tą dieną, kada namuose kepama duona, nes tai ypatinga diena.

Kiekvienas užsiėmime dalyvavęs mokinys ir mokytojos namo išsinešė po šviežios savo rankomis suformuotos duonelės kepalėlį. Tikiuosi, pasidalins su namiškiais ir taip paskleis šviežios duonos kvapą savo namuose. Lauksime naujų susitikimų su amatininkais ir mokysimės patys iš jų patirties.

Projekto koordinatorė mokykloje Jūratė Lakštauskienė