Diena su Vytauto Mačernio poezija

Saulėtą ir spalvingą spalio 16-ąją mūsų mokykloje lankėsi Kauno mažojo teatro aktorius Alvydas Brunalas. Šis žmogus nukėlė mus, mokinius ir mokytojus, į poeto Vytauto Mačernio vaikystę ir jaunystės metus, į jo jausmų pasaulį, atvėrė prasmingų simbolių reikšmes, poezijos žodžiais bandė atsakyti, ką reiškia artimas žmogus, koks yra laimingas, dvasiškai turtingas žmogus, iškėlė klausimus apie karalių savyje ir paklydimo jausmą. Ypatingai susikaupę ir tylūs keliavo kartu su aktoriumi poezijos klausytojai - mokiniai ir mokytojai.Kadangi aktorius Alvydas Brunalas neskubėjo namo, turėjome galimybę pasivaikščioti po auksinį Žaslių miestelį, aplankyti kardinolo V.Sladkevičiaus tėviškėje įkurtą Rožinio slėpinių parką. Pats aktorius sakė, kad iš Žaslių išsiveža pačius šilčiausius įspūdžius.

Taip jau ypatingai sutapo, kad tą pačią dieną Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje po pietų vyko A.Ruseckaitės knygos apie V.Mačernį „Dūžtančios formos“ pristatymas. Jautraus ir jaukaus susitikimo metu autorė labai įdomiai ir įtaigiai papasakojo poeto labai trumpo gyvenimo biografiją, jo meilės, šeimos, mokslo istorijas. Popietėje dalyvavo mokytojos Jūratė Lakštauskienė ir Birutė Mučinskienė, taip pat buvusi lietuvių kalbos mokytoja Elena Tamkutonienė, rajono bibliotekinkės ir kt.

Šis antradienis buvo prasminga diena, nes tai susitikimas su Vytauto Mačernio poezija.