Akcija „Sušildykime kryžių“

Šiandiena mokykloje vyko akcija „Sušildykime kryžių“. Tai graži pilietiškumą puoselėjanti akcija tapusi jau tradicija mūsų mokykloje. Jos tikslas – susipažinti su Vėlinių tradicijomis, prisiminti, pagerbti anapilin iškeliavusius žmones, savo artimuosius, sutvarkyti apleistus kapus, uždegti žvakeles, padėti gėles ant nežinomų, vienišų žmonių kapų, sutvarkyti aplinką apie miestelio kryžius.

Netradicinės pamokos metu mokiniai kalbėjo tema „Vėlinių tradicijos“, susipažino su tradiciniais lietuvių kryžiais, juos piešė. Vėliau visi kartu žiūrėjo ir aptarė filmą „Vėlinės anksčiau ir dabar“, klasėse gamino vėlinių puokšteles ir vainikus, surengė jų parodėlę. Papietavę mokiniai ir mokytojai iškeliavo tvarkyti kapinių, bažnyčios šventoriaus.

Šiandiena mokiniai kartu su savo auklėtojais, mokytojais dar kartą turėjo galimybę pabūti kartu ir pakalbėti apie žmogaus gyvenimą žemėje, jo išėjimą bei paliekamus pėdsakus kitų žmonių širdyse...

Ačiū visiems, kurie šiandiena pratęsė gražią tradiciją.

Asta Malakauskienė