Projektas „Kuriame Respublika“
PROJEKTO „KURIAME RESPUBLIKĄ“ KŪRYBINĖ LABORATORIJA ŽASLIUOSE

Dalyvavimas projekte „Kuriame Respubliką“ mus sugrąžina į praeitį ir priverčia susimąstyti apie ateitį. Vykdomi keturių mokyklų projektukai sprendžia skirtingas problemas: jaunimo užimtumo, gyvūnų apsaugos, emigracijos ir paveldo išsaugojimo, tad kaskart susitikdami kūrybinės laboratorijos užsiėmimuose praturtėjame įvairia patirtimi. Susitikimų metu bendradarbiaujame, patariame vieni kitiems, susitinkame su naujais žmonėmis, praktiškai veikdami laviname pilietiškumo įgūdžius.
    Vasario mėnesį  kūrybinės laboratorijos užsiėmimas vyko mūsų mokykloje. Mes, kaip šeimininkai, jam ruošėmės labai atsakingai. Svečiams norėjome parodyti, jog laiko veltui nešvaistome. Speiguotomis sausio mėnesio dienomis ėmėmės kūrybinės veiklos: kaupėme naujas ir senas nuotraukas su kaimų sodybų vaizdais, sklaidėme metraščius, užrašėme vyresnių žmonių atsiminimus, kūrėme savų namų, kaimų maketus. Mes, projektuko „Žasliai: ir mano, ir tavo namai! Prisijunk!“ grupė, džiaugiamės  sulaukę daugelio šeštokų, septintokų, aštuntokų dėmesio ir konkrečios pagalbos. Aktyviai prie mūsų prisijungę šeštokai, septintokai piešė savo sodybas, kūrė reklamas, posmus, esė apie gimtinę. Šiuos darbus eksponavome parodoje. Tad nenuostabu, kad svečiai iš V.Giržado progimnazijos ir Pravieniškių pagrindinės mokyklos pagyrė mus už atliktą darbą bei įdomų jo pristatymą. Be to, svečiai balsavo už geriausiai atliktą kūrybinį darbą. Juo tapo Tito Aleknavičiaus piešinys „Mano gimtasis namas Rasavos kaime“. Neliko nepastebėti Miglės Červokaitės, Gretos Karvelytės, Liucijaus Černiausko, Gretos Divonytės, Agnės Murnikovos, Gabrielės Litvinskaitės, Andriaus Kuktos, Kotrynos Sadauskaitės, Astos Pigagaitės, Modestos Mockapetrytės darbai.
    Susitikimo metu buvo daug ko: ir dainų, ir šilto bendravimo prie arbatos stalelio, ir pasakojimo apie nuveiktus darbus bei patarimų vieni kitiems. Projekto kuratorė Angelė Paškevičienė apibendrindama renginį, nepašykštėjo gerų žodžių visų projektukų dalyviams už aktyvias, kūrybingas veiklas.

8 klasės mokinė Kotryna Sadauskaitė
2013-03-04