Daugiašalės partnerystės projektai - galimybės mokiniams ir mokytojams

Žaslių pagrindinė mokykla kartu su mokyklomis iš Anglijos, Vokietijos, Ispanijos, Austrijos, Slovakijos ir Rumunijos nuo rudens pradėjo vykdyti Comenius daugiašalės partnerystės projektą „Students Traders And Retailers Together in Europe“. Šio projekto tikslas - pažinti kitas kultūras, tobulinti užsienio kalbų, IT gebėjimus, pasidalinti patirtimi, naujoviškomis mokymo praktikomis, skatinančiomis mokinių verslumą, galimybes integruotis į ES darbo rinką, išsaugant, populiarinant kiekvienos šalies kultūrinį paveldą.
    Gruodžio 2-8 dienomis mūsų mokyklos 9 kl. mokiniai Kotryna Sadauskaitė, Liucijus Černiauskas kartu su mokytojais Nerijumi Plančiūnu ir straipsnelio autore vyko į pirmąjį darbinį vizitą į Austriją. Į jį susirinko 64 mokiniai ir mokytojai iš projekte dalyvaujančių mokyklų.  Vizitas vyko Vienos Hans Radl mokykloje. Šioje mokykloje mokosi apie 150 mokinių, turinčių spec. poreikių. Pati mokykla įkurta labai gražioje vietoje, buvusioje dvarvietėje, todėl turi didelį kiemą ir sodą, kuriuo taip didžiuojasi visa mokyklos bendruomenė. Visas vizito dienas praleidome mokykloje, kartu su šios mokyklos mokiniais ir mokytojais. Kotryna ir Liucijus bei mokytojas Nerijus dirbo 8 c klasėje. Jie kartu su visa klase kepė sausainius, dainavo, dekoravo įvairius darbelius. Jau grįžus namo, Liucijus pasakė : „Man patiko būti su jais, jiems padėti, nes pamatęs kaip jiems yra sunku, aš labiau pradėjau vertinti savo sveikatą bei pakeičiau požiūrį į neįgalius žmones. Aš labai džiaugiuosi, kad mes nuvykome, padėjome jiems. Jiems padėdamas aš įgavau naudingos patirties kaip elgtis su tokio tipo žmonėmis, juk ne kasdieną galiu padėti tokiems žmonėms“.
    Vizito popietės buvo skirtos kultūriniam Vienos pažinimui. Grožėjomės šv. Stepono katedra, Šionbruno ir Hofburgo rūmais, Vienos operos pastatu, aplankėme Meno istorijos ir Gamtos istorijos, Gaublių muziejus. Didelį įspūdį paliko Vienos gatvės ir pastatai, papuošti įvairiomis kalėdinėmis dekoracijomis.
    Dalyvavimas tokiuose projektuose suteikia didžiausią išliekamąją vertę - pažinimą. Pažinimą kitų žmonių, kitų šalių, kitų kultūrų ir tradicijų, pažinimą savęs ir savo vertybių.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja, projekto koordinatorė Odilija Juzukonienė
2014-01-02

Comenius mokyklų partnerystės projektas