Comenius mokyklų partnerystės projektas
Keliauti. Mokytis. Dirbti

Rumunija. Penktoji daugiašalio partnerysčių Comenius „Students Traders and retailers together in Europe“ projekto stotelė. Prasidėjus naujiems mokslo metams Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos delegacija ir vėl iškeliavo mokytis bei pasisemti gerosios patirties svetur. „Šiek tiek“ į pietryčius nuo gimtojo krašto į mitais apipintą Transilvanijos žemę.
    Projekto koordinatorė mokytoja Odilija, geografijos mokytojas Nerijus ir šeštos bei septintos klasės mokinės Simona ir Gražina pakeliui į Gherlos miestą, įsikūrusį Transilvanijos šiaurinėje dalyje, stabtelėjo Budapešte, vienoje gražiausių sostinių Europoje. Iš čia laukė pusdienio kelionė autobusu mūsų tikslo link. Nuostabūs Karpatų kalnai ir pakelėse įsikūrę kaimai neleido nuobodžiauti bei džiugino akį.
    Gherla, miestas, kuriame yra mūsų projekto partnerių mokykla. Įkurtas armėnų bei pasižymintis bažnyčių gausa, - nedidelis, senas, kvepiantis savita istorija ir po truputį valgomas globalizacijos.
    Mokykla (Liceul Teoretic „Petru Maior“) skaičiuojanti antrąjį šimtmetį pasitiko svetingumu ir nuoširdumu. Liberali, tačiau su keliais griežtais „akcentais“, kaip pavyzdžiui kameromis kiekviename kabinete, apsauginiu prie įėjimo bei tam tikrais reikalavimais aprangos stiliui. Turėjome galimybę stebėti keletą pamokų, mokyklos projektų pristatymų bei prie jų prisidėti. Integruotoje matematikos pamokoje interaktyvios lentos pagalba mokiniai vedė „proto mūšį“ geografinėmis temomis į kurį įsitraukė visas tarptautinis kolektyvas, chemijos laboratorijoje mokiniai linksmai atlikinėjo bandymus, o savanorystės projektų pristatyme kiekvienas bandėme sukurti savo socialinį projektą.
    Po darbų mokykloje laukė pažintinės išvykos po nuostabų Transilvanijos regioną. Jo kaimus ir didesnius miestus, muziejus ir gamtos objektus... Kalnų grandinėmis banguojantis reljefas, žmonių gyvenimo būdas, tradicijos, spalvos ir raštai - visai tai užburia ir kviečia sugrįžti.
    Keliauti? Mokytis? Dirbti? Ar galima daryti viską kartu? Atsakymas: Tikrai taip. Ar tai naudinga? Klausimas: Ar tarptautinis bendradarbiavimas, bendravimas ir patirties dalijimasis gali būti nenaudingas?

Informaciją pateikė geografijos mokytojas Nerijus Plančiūnas
2014-10-17