Projektas ,,Gyva pažintis su kultūrine edukacija" tęsiasi. Trečiasis susitikimas.

Lapkričio 30 dieną projekto dalyviai - grupė 6-8 klasių mokinių - lankėsi Aukštadvario gimnazijoje, kur pristatė bitininkystės amatą. Tai kelias nuo bitelės iki žvakelės. Kad bitės neša medų, žino net maži vaikai, o daugiau? Kaip bitelės pasiskirstę ,,pareigomis", kaip ir kiek ilgai jos gyvena, kaip šildosi žiemą, kokius kitus produktus, be medaus, suneša bitės? Ir dar daugiau klausimų mokiniai uždavė savo bendraamžiams iš Aukštadvario. Antroje - praktinėje - susitikimo dalyje mokėmės, kaip iš laikraščio ar žurnalo popieriaus, įvairių spalvų siūlų, graikiško riešuto kevalo galima sukurti stilizuotą kalėdinį vainikėlį su maža natūralia žvakele viduryje. Susitikimo pabaigoje dainavome  dainas, vaišinomės kvapnia arbata, obuolių pyragu, sausainiais.
    Bet Aukštadvaris ne tokia vieta, kad po edukacijos sėstume į autobusą ir tiesiai važiuotume namo. Juk čia yra ką aplankyti ir pamatyti. Šalia mokyklos  buvusio dominikonų vienuolyno (XV a.) pastatai, iškentę daug istorinių audrų, nes buvo čia ir ligoninė, ir sandėliai, ir restoranas, ir senelių namai. Einame per miestelį pėstute, žvalgomės į senuosius namus, į miestelio turgaus aikštę, prieiname Aukštadvario regioninio parko lankytojų centrą, kuriame mus pasitinka miela darbuotoja Ema Stanulionienė, su džiaugsmu ir susižavėjimu pasakoja apie kalvas ir ežerus, apie piliakalnius ir velniaduobes, apie karališkąjį vieškelį, kuriuo keliavo kunigaikščiai Vytautas, Kęstutis ir kitos žymios istorinės asmenybės. Praleidę jaukią valandą lankytojų centre pajudame link namų, o pakeliui kaip tik mus pasitinka nuoroda į Velnio duobę. Tai 210m skersmens ir 40 m gylio paslaptinga erdvė (pvz.joje neveikia telefonai ar navigacija ir kita elektroninė aparatūra), Velnio duobė domina ir užsienio turistus, nes ji, kaip mums sakė lankytojų centre,  yra Europos lankomiausių gamtinių objektų šimtuke.
    Daugelis mokinių Aukštadvaryje lankėsi pirmą kartą, todėl dar mūsų laukia daug naujų atradimų šiame nuostabiame gamtos kampelyje. Jau kalbėjomės, kad vasarą norėtume praplaukti baidarėmis viena iš regioninio parko upių, Verkne.  Taigi, tokie susitikimai - tai nauji planai, nauji atradimai.

Projekto koordinatorė mokykloje Jūratė Lakštauskienė

Projektas  „Kūrybinės partnerystės“