Profesinio orientavimo projektas „Mokomės ir renkamės profesiją“

„Mokomės ir renkamės profesiją

Vykdydami Ugdymo karjerai programą Žaslių mokyklos 2-3 klasių mokiniai rugsėjo mėnesį lankėsi Palomenės girininkijoje. Projekto „Mokomės ir renkamės profesiją“ dalyvius pasitiko buvęs mūsų mokyklos mokinys girininko pavaduotojas Aurimas Aleksėjūnas, susitikimo išvakarėse šventęs savo 24-ąjį gimtadienį. Mokykloje lankydamas sportinio turizmo būrelį jis taip susižavėjo mišku, kad nusprendė  susieti su juo savo profesinę veiklą. Baigęs Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegiją Aurimas grįžo dirbti į gimtąjį rajoną ir tęsė mokslą A. Stulginskio universitete. Jis mokiniams ne tik parodė savo darbo vietą, supažindino su miškininko darbo subtilybėmis, atsakė į įvairiausius klausimus, bet ir parengė praktinių užduočių. Pradinukai nepabūgę rudens darganų klampojo miško keliu paskui Aurimą į kirtavietę, kur skaičiavo medžių metus, matavo jų aukštį, storį, pildė lenteles, mokėsi orientuotis miške, pažinti medžius, augalus ir grybus, apžiūrėjo dirbančią techniką, medienos sandėlį.
    Nors namo vaikai grįžo purvini, bet laimingi. Į klausimą „Ar mamos nesibars?“ atsakė klausimu „O kaip kitaip įrodysim, kad buvom ir mokėmės miške?“. Miškininkais panoro tapti net 14 iš 27 vaikų, apsilankiusių Palomenės girininkijoje. Jų neišgąsdino nei lietus, nei purvas, nei miško tankmė, nei informacija, kad šiuose miškuose gyvena 12 vilkų, sunkesnių nei jų mokytojos. Priežastis matyt slypi šviečiančiose meile miškui Aurimo akyse.
    Ačiū Aurimui už įdomią dieną ir šiltą bendravimą.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja Laimutė Dekienė
2013-10-01