Profesinio orientavimo projektas „Mokomės ir renkamės profesiją“

IŠVYKA Į VALSTYBINĖS AUGALŲ TARNYBOS PRIE ŽŪM
KAIŠIADORIŲ AUGALŲ VEISLYNO SKYRIŲ

Mes 6 klasės mokiniai kartu su auklėtoju A. Romanovu gegužės 20 dieną vykome į Valstybinės augalų tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kaišiadorių augalų veislių tyrimo skyrių. Mums labai patiko ši išvyka. Ne tik sužinojome apie veislyno veiklą, bet ir susipažinome su biologo profesija. Veislyno darbuotojai parodė daug įdomių augalų, papasakojo kaip atvežtas iš įvairių šalių sėklas  bando pritaikyti mūsų klimatui. Pamatėme daug įvairių eglučių veislių: ir vijoklinių ir žemaūgių, iškarpytų....O tujų gražumas. Buvo smagu tarp jų pabėgioti. Taip pat savo įvairumu nustebino ir alyvos. Sužinojome ir kaip formuoti bei prižiūrėti veją. Šis veislynas užsiima ir augalų veisimu ir selekcija. Grįžome pilni įspūdžių ir meilės gamtai bei gamtininko profesijai.

Informaciją pateikė Žaslių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokinė Deimantė Tveragaitė
2013-06-14