Profesinio orientavimo projektas „Mokomės ir renkamės profesiją“

SVEČIUOSE PAS ORKESTRO MUZIKANTUS

Š.m. balandžio 12 d. startavo laimėtas Švietimo mainų paramos fondo ES finansuojamas Profesinio orientavimo projektas „Mokomės ir renkamės profesiją“. Pajautiškių pradinio ugdymo skyriaus mokiniai ir jų mokytojos V. Kurgonienė ir D. Drėgvienė vykdė programą „Muzikos garsai“ ir lankėsi LR VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro repeticijoje Vilniuje. Šią pažintinę išvyką mums padėjo suorganizuoti buvęs mūsų mokyklos mokinys Donatas Kurgonas, dirbantis šiame orkestre. Muzikantas mus sutiko ir nuvedė į salę, kurioje vyksta repeticijos. Orkestro vadovas E. Miknius pirmiausia vaikams pasiūlė pavaikščioti  po salę, apžiūrėti instrumentus. Prasidėjus repeticijai, E. Miknius trumpai papasakojo orkestro istoriją ir pristatė visas muzikos instrumentų, kurie sudaro pučiamųjų orkestrą, grupes. Tai buvo mediniai, variniai pučiamieji ir mušamųjų grupės instrumentai. Išgirdę, kaip groja atskiri instrumentai, toliau klausėmės viso orkestro atliekamų kūrinių - F. Zuppe „Lengvoji kavalerija“, Bernardino Bautista Monterde „Makarena“ (ypač visiems patikusio, per kurį ne tik plojome į taktą, bet kas norėjo, galėjo ir šokti ) ir ištraukos iš E.Džono miuziklo „Liūtas Karalius“. II koncerto dalyje buvo parodyta defile - kai ne tik grojama, bet ir žygiuojama, šokama. Atlikti kūriniai „Airiškas šokis“, „Mančinio maršai“ ir „Trombonų regtaimas“. Norint išmokti groti ir tuo pat metu šokti, tenka sunkiai ir ilgai repetuoti. Dar vadovas vaikams leido apžiūrėti jo pagrindinį darbo įrankį - batutą. Kiekvienas vaikas galėjo palaikyti rankose batutą, pabūti dirigentu. Baigiantis susitikimui, orkestro vadovas mielai atsakė į mokinių ir mokytojų pateiktus klausimus. Visi sutiko, kad muzikanto profesija labai įdomi, prasminga, suteikianti žiūrovams daug džiaugsmo. Bet yra ir kita - nematoma žmonėms pusė - repeticijos, kurios kartais būna sunkios ir varginančios.
     Stebėję šią repeticiją patyrėme džiugius emocinius išgyvenimus. Dėkojame visam LR VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro kolektyvui už  šiltą, mielą priėmimą. Linkime daug gražių koncertų, kūrybinės sėkmės.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja V. Kurgonienė
2013-04-19