Profesinio orientavimo projektas „Mokomės ir renkamės profesiją“

KUO NORI BŪTI UŽAUGĘS?

Paklausus bet kurio mažylio „Kuo nori būti užaugęs?“, išgirsi užtikrintą ir rimtą atsakymą. Savo svajonių profesiją gali įvardinti bet kuris 3-4 metų žmogutis, o ar ji vėliau bus žmogučio gyvenimo kelias, priklauso nuo daugelio dalykų. Tad mokykla taip pat stengiasi mokinius supažindinti su įvairiomis profesijomis.
    Gražią rudenišką dieną Žaslių pagrindinės mokyklos pirmokai ir ketvirtokai apsilankė Kaišiadorių rajono Priešgaisrinėje tarnyboje. Pirmiausia mokiniai kartu tarnybos darbuotoju aptarė kaip reikia elgtis namuose, gamtoje, kad nekiltų gaisras, kaip apsisaugoti pačiam ir apsaugoti kitą, įvykus nelaimei. Vėliau vaikai žiūrėjo nuotaikingus prevencinius filmukus. Kita vizito dalis masino ne tik berniukus, bet ir mergaites. Kas nenorės pasėdėti priešgaisriniame automobilyje, paliesti deguonies kaukę ar skaičiuoti sekundes, per kurias tarnybos darbuotojas pasiruošia vykti į nelaimės vietą? Pasidomėjus, kas norės dirbti užaugę gelbėtojais, pakilo miškas rankų.
    Dėkojame Kaišiadorių rajono Priešgaisrinės tarnybos darbuotojams už išsamią ekskursiją ir suteiktas žinias. O išvykome į ekskursiją todėl, kad Žaslių pagrindinės mokyklos psichologė D. Pašvenskaitė parengė ir laimėjo Švietimo mainų paramos fondo ir Euroguidance  profesinio orientavimo projektą projektą „Mokomės ir renkamės profesiją“.

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja metodininkė Odilija Juzukonienė
2013-10-14